HOTEL KALAČ ***

DVOŘÁKOVA 1947

NOVÝ JIČÍN

ukázat na mapě

Tel.: 774 398 903 (9:00-17:00)

hotelkalac.recepce@seznam.cz

Hotel Kalač

Nový Jičín je město s mnoha historickými památkami a bohatou kulturní historií.První první písemné zmínky o městě jsou z roku 1313.Roku 1967 bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací.Nejtypičtější je pro Nový Jičín čtvercové náměstí se zachovalým podloubím a řadou renesančních domů, z nichž na první pohled zaujme „Stará pošta“, dům z roku 1563 s krásnými arkádami. Tady přenocoval roku 1800 generál Suvorov a v roce 1805 car Alexandr I.Za podívání stojí také radnice přestavěná po požáru v roce 1503. Uprostřed náměstí stojí „mariánský sloup“ postavený na odvrácení moru v roce 1710. Náměstí je chloubou města,stejně jako „Žerotínský zámek“ přestavěný renesančně v letech 1534 až 39 ze staré gotické tvrze. Zámek je sídlem vlastivědného muzea a muzejní expozice klobouků. V Janáčkových sadech návštěvník uvidí bludné balvany, pomník Leoše Janáčka a písničkáře Karla Kryla, který své mládí prožil v Novém Jičíně. Ve Smetanových sadech uvidí pomník hudebního skladatele Bedřich Smetany a zakladatele genetiky Gregora Mendla.

Starojický hrad Štramberk Žerotínský zámek Slavnosti města Divadlo Náměstí

Každoročně v září mohou být návštěvníci svědky velkolepých městských slavností, na nichž spatří rytířská klání, pochod historických vojenských jednotek, ukázky bitev, historické tance, dobový jarmark, umělecká řemesla, zúčastní se koncertů a vystoupení hudebních a pěveckých těles.

Město Nový Jičín také nabízí množství sportovních aktivit – krytý a otevřený plavecký bazén, fotbalový stadion, zimní stadion, tenisové a squashové kurty, bowling, sjezdovku s vlekem a řadu cyklotras.

Výlety:

Starojický hrad, Kopřivnické muzeum automobilů/expozice malíře Zdeňka Buriana, Štramberská "trůba", muzeum světoznámého lékaře Sigmunda Freuda v Příboře, návštěva hradu Hukvaldy, návštěva ranče „Hermelín“ (možnost projížďky na koních).

Navštivte také tyto stránky:

sport bar Nový Jičín Majnl Dance music club